Kolejne trudne zadanie

• autor: granica1949, 2016-10-08 12:20

W najbliższą sobotę 08.10 o godzinie 15:00 Granica Ruptawa rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie druga drużyna pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Patrząc na układ tabeli nikogo nie trzeba przekonywać, że będzie to kolejny mecz o 6 punktów, jednak ostatnie wyniki wskazują na to, że to rywale będą faworytem tego pojedynku. Więcej w rozwinięciu...

Rezerwy Podbeskidzie po rozegraniu dziesięciu spotkań zajmują 10. miejsce w tabeli. Zgromadzili dotychczas na swoim koncie 12 punktów, legitymując się przy tym bilansem bramkowym 11-12. Na pierwszy rzut oka widać, że w spotkaniach z udziałem Bielszczan pada mało bramek, co może świadczyć o dobrej dyscyplinie taktycznej zespołu, ale zarazem o słabej jakości ofensywy. W spotkaniach wyjazdowych Podbeskidzie spisują się całkiem nieźle, bowiem na 7 takich pojedynków nasi najbliżsi rywale zdobyli 8 punktów, a bilans bramkowy tych spotkań to 9-10. Pozycja w drugiej części tabeli wydaje się być jednak nieco myląca. Warto bowiem zauważyć, że zawodnicy Podbeskidzie w pierwszych pięciu kolejkach zdobyli zaledwie jeden punkt,natomiast w pięciu kolejnych spotkaniach zgromadzili aż 11 oczek, nie przegrywając żadnego z tych pojedynków! Przed tygodniem piłkarze z Bielska pewnie pokonali na wyjeździe wyżej notowaną Unię Racibórz 3-1.

Granica Ruptawa po 10 kolejkach zajmuje 12 miejsce w tabeli, nasi piłkarze zgromadzili dotychczas 11 punktów.  W ostatnim czasie ruptawianie znajdują się jednak na przeciwnym biegunie niż Podbeskidzie. Nasi piłkarze w siedmiu ostatnich kolejkach zdobyli zaledwie cztery oczka, przegrywając aż pięć pojedynków. Przed tygodniem pojawiło się malutkie światełko w tunelu, bowiem Granica zremisowała na wyjeździe z Concordią Knurów 1-1. Bilans bramkowy ruptawian to 13-20, co jest jednym z najsłabszych wyników w całej stawce. W spotkaniach przed własną publicznością Granica radzi sobie dobrze, bowiem na pięć takich meczów wygrała trzy razy, a dwa razy zaznała goryczy porażki.

Układ tabeli jasno pokazuje, że jest to niezwykle ważny mecz, który śmiało można określić mianem spotkania o przysłowiowe sześć punktów. Zwycięzca bowiem albo zbliży się do szerokiej czołówki albo do strefy spadkowej. Dobre wyniki na własnym obiekcie pozwalają kibicom Granicy mieć nadzieję na zwycięstwo. Jednak ostatnie wyniki obu drużyn wskazują, że to gości będą faworytem najbliższego spotkania. O wszystkim jednak zadecydują piłkarze na boisku, dlatego zapraszamy wszystkich kibiców Granicy na to spotkanie.